מכבי Playtika תל אביב הפועל גלבוע/גליל הפועל בנק יהב י-ם הפועל יוסי אברהמי אילת הפועל בי-קיור לייזר חיפה הפועל UNET Credit חולון
הפועל אלטשולר שחם ב"ש עירוני חי מוטורס נס ציונה מכבי צרפתי צבי ראשל"צ בני הרצליה הפועל SP מצר תל אביב מכבי חיפה עירוני נהריה

סיכון קיומי לעונת המשחקים 2020-2021

18/01/2021
סיכון קיומי לעונת המשחקים 2020-2021
מנהלות הכדורסל והכדורגל הוציאו מכתב משותף דחוף לראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, בבקשה לאפשר את חידוש פעילויות הליגות בשבת גם אם יוארך הסגר הנוכחי

לכבוד רה"מ בנימין נתניהו,

כבוד ראש הממשלה,

לפני שבועיים החליטה ממשלת ישראל על סגירת ליגות הכדורגל והכדורסל המקצועניות.

על אף שהדבר יצר קשיים ספורטיביים, כלכליים ופיזיולוגיים משמעותיים, פעלנו להתאמת התחרויות ללוחות זמנים כמעט בלתי אפשריים וזאת לאור מחויבויותינו למסגרות הספורט הבינלאומיות ומתוך רצון לאפשר את סיום התחרויות גם בלוחות זמנים צפופים במיוחד.

פעלנו כך לאור התחייבות ראשי משרד הבריאות לפיה כבר בסוף השבוע הנוכחי תתאפשר חזרה לפעילות מלאה בליגות המקצועניות, גם אם יוארך הסגר הכללי. לתדהמתנו, נודע לנו היום כי בכוונתך למנוע את חזרת הליגות המקצועניות לפעילות וזאת בניגוד לסיכומים.

ויודגש: ישראל היא המדינה היחידה בעולם אשר עצרה את פעילות הליגות המקצועניות בכדורגל ובכדורסל בעונת משחקים זו עקב נגיף הקורונה על אף שהעובדה שכל הספורטאים מצויים בבידוד ביתי מלא, מזה חודשים ארוכים, והם תחת פיקוח רפואי צמוד ויומיומי של רופאי הקבוצות בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

גם היום במדינות רבות בעולם מוטלים סגרים ממושכים ומחמירים כשברקע מיליוני מתים ומוטציות משתוללות אך אף ראש מדינה לא עצר את פעילות הכדורגל או הכדורסל המקצועני - בעוד בישראל, היא הופסקה פעמיים!

הספורט בישראל ידע להתגבר על מכשולים קשים לאורך השנים – השלמנו את התחרויות תחת מלחמות, כשנחתו טילים וקסאמים ובימי הפיגועים הקשים אך כיום - באופן תקדימי והיסטורי - נמנע הדבר מאיתנו.

במצב עניינים זה סיום עונת המשחקים 20/21 - הן בכדורגל והן בכדורסל - מוטלת בספק רב.

המשמעויות ברורות: פגיעה חסרת תקדים במישור הבינלאומי כאשר מדינת ישראל תורחק מפעילות בינלאומית, פגיעה קשה בקבוצות המשתתפות בתחרויות אלו, מפח נפש למיליוני אוהדים ופגיעה במעמד ובדימוי ישראל בעולם כולו – שנים רבות ייקח לתקן נזקים אלו!

אנו בטוחים כי לא תיתן יד לפגיעה בספורט בישראל, במיליוני אוהדיו ובמעמדנו בעולם ותדאג לעמידה בסיכומים.

בכבוד רב ובברכת הספורט,
שמואל פרנקל, יו"ר מנהלת הליגה בכדורסל
ארז כלפון, יו"ר מנהלת הליגות לכדורגל

העתקים:
ח"כ יולי אדלשטיין, שר הבריאות
ח"כ חילי טרופר – שר התרבות והספורט

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל