מכבי פוקס תל אביב הפועל בנק יהב י-ם מכבי ראשון לציון הפועל U-NET חולון הפועל גלבוע/גליל מכבי חיפה
עירוני חי מוטורס נס ציונה הפועל SP מצר תל אביב הפועל אלטשולר שחם ב"ש הפועל יוסי אברהמי אילת עירוני נהריה מכבי אשדוד

צ'מפיונס: האדומים במוקדמות מול באקן ברס

15/07/2020
צ'מפיונס: האדומים במוקדמות מול באקן ברס
אלופת דנמרק תפגוש את הפועל "SP מצר" ת"א בסיבוב הראשון של מוקדמות ליגת האלופות. אם תעבור אותה במפגש כפול, תתמודד נגד המנצחת בין מונס לוולוצלאבק

הגרלת מוקדמות ליגת האלופות נערכה הבוקר (רביעי) ב"בית הכדורסל על שם פטריק באומן" במיס, שווייץ. הפועל "SP מצר" ת"א, שתנסה להיות הנציגה השלישית של ליגת ווינר סל בשלב הבתים, הוגרלה לשחק בשלב המוקדמות מול באקן ברס, אלופת דנמרק. המנצחת תעלה למפגש כפול נוסף נגד המנצחת במפגש בין אנוויל ולוצלאבק מפולין למונס מבלגיה. 

הפועל ת"א תארח את באקן ב-15 בספטמבר בהיכל קבוצת שלמה ותתארח בגומלין בדנמרק כעבור שלושה ימים. אם תנצח, תתמודד כאמור מול ולוצלאבק או מונס במפגש כפול שייערך בתאריכים 22 ו-25 בספטמבר. העולה תעפיל ישירות לבית א' של העונה הרגילה בליגת האלופות, בו ישחקו איברוסטאר טנריפה (ספרד), שטרסבורג (צרפת), דינמו ססארי (איטליה), פריסטרי (יוון), VEF ריגה (לטביה), גלאטסראיי (טורקיה) וריטאס וילנה (ליטא).

באקן ברס היא האלופה הכמעט נצחית של דנמרק בשנים האחרונות ומשתתפת קבועה בגביעי אירופה מאז 2013. הישג השיא שלה בזירה הבינלאומית היה הגעה לחצי גמר היורופקאפ בשנת 2018, אז גם זכתה בדאבל הדני. בעונה שעברה רשמה באקן ניצחון כפול על עירוני נס ציונה בשמינית גמר היורופקאפ, אך הודחה בשלב הבא במפגש כפול מול ווירצבורג מגרמניה.

זו העונה החמישית ברציפות של הקבוצה בליגת האלופות, כאשר בעונה הראשונה שלה (16/17) היא השתתפה בשלב הבתים ונוצחה פעמיים על ידי עירוני נהריה ומאז הודחה בכל העונות במוקדמות: פעמיים בסיבוב השני ואשתקד כבר בסיבוב הראשון מול קראבנוס, אחרי שניצחה בבית 86:95 אך הובסה בקפריסין 94:69.

עבור הפועל ת"א יהיה זה ניסיון שני במפעל. בעונת 18/19 היא חזרה להשתתף בגביעי אירופה אחרי 13 שנה ולראשונה מאז הקמתה מחדש כקבוצת אוהדים. היא הוגרלה גם אז לשלב המוקדמות, גברה בבית על שרלרואה אך נוצחה בגומלין בבלגיה והודחה. אגב, אם הייתה עוברת את הבלגים, היא הייתה מתמודדת מול באקן בסיבוב השני.

משחקי המוקדמות המלאים

סיבוב ראשון (15-18 בספטמבר)

  1. איגוקאה אלכסנדרובאץ (בוסניה) – קלוז' נאפוקה (רומניה)
  2. בלקן בוטבגראד (בולגריה) – טסמוקי מינסק (בלארוס)
  3. איראקליס (יוון) – קראבנוס (קפריסין)
  4. הפועל "SP מצר" ת"א – באקן ברס (דנמרק)
  5. לונדון ליונס (אנגליה) – נפטונאס קלייפדה (ליטא)
  6. מונס (בלגיה) – אנוויל ולוצלאבק (פולין)
  7. דנייפרו (אוקראינה) – דונאר כרונינגן (הולנד)
  8. ספורטינג ליסבון (פורטוגל) – פריבור אולימפיק (שווייץ)

סיבוב שני (22-25 בספטמבר)

  1. מנצחת סדרה מס' 2 - מנצחת סדרה מס' 5
  2. מנצחת סדרה מס' 1 - מנצחת סדרה מס' 8
  3. מנצחת סדרה מס' 3 - מנצחת סדרה מס' 7
  4. מנצחת סדרה מס' 4 - מנצחת סדרה מס' 6

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל