הפועל חולון בני הרצליה הפועל בנק יהב י-ם מכבי Playtika תל אביב הפועל נופר גליל עליון הפועל בי-קיור לייזר חיפה
הפועל ויגן פרנדלי תל אביב הפועל גלבוע/גליל הפועל יוסי אברהמי אילת עירוני חי מוטורס נס ציונה הפועל אלטשולר שחם ב"ש עירוני קריית אתא

ירושלים ניצחה את מכבי ת''א

02/12/2013
ירושלים ניצחה את מכבי ת''א
הפועל ירושלים ניצחה בדרמה גדולה את מכבי ת"א 85-87 עם 19 נק' של הלפרין, הפועל ת"א לא התשתה מול נתניה בחוץ וניצחה 73-92 (צילום: עודד קרני)

הפועל ירושלים - מכבי ת"א

 

ללא סופו וג'יימס, הפועל ירושלים ידעה שכל פעם שהיא תכניס את הכדור לצבע, הדאבל אפ ישחרר קלעי חופשי ודופרי היה הראשון לצלוף מעבר לקשת. שלשה נוספת של הלפרין קבעה 2-6 לאדומים אחרי דקה וחצי והקהל במלחה היה נפלא. סמית' ופניני שמרו את הצהובים במשחק ושלשה של אינגלס קבעה שיוויון 8-8 אחרי 3 וחצי דקות. ההגנות היו רעות, כמעט כל פוזשן נגמר בנקודות בשני צידי המגרש וגם ג'ייק כהן עלה על הלוח והעלה את מכבי ת"א ליתרון 10-12 אחרי 5 דקות. בלו עלה ותפר שלשה, הלפרין עם השלשה השניה שלו השווה ואחרי 5 דקות היו במשחק 8 שלשות, מספר גדול מאד.

 


אליהו היה לא בשיאו, כהן נתן דקות טובות (צילום: עודד קרני)

 

יוגב אוחיון במהלך נהדר חדר, קלע וגם הוציא עבירה שניה מדרווין קיצ'ן, עבירה משמעותית. גרינברג בחר להשאיר את קיצ'ן במגרש ולהמר, וזה השתלם לו כשהלפרין הרותח החזיר את היתרון לאדומים, 20-21, 2 דקות לסיום הרבע הראשון. טירוף השלשות נמשך, הפעם היה תורו של לנדסברג ובסיום הרבע הראשון האדומים ירדו מרוצים עם 26-28.

 


דרווין קיצ'ן מול סמית' הערב במלחה (צילום: עודד קרני)

 

גם היקמן הצטרף לחגיגת השלשות כשצלף בפתיחת הרבע השני והחזיר את היתכון למכבי ת"א. גם גרינברג וגם בלאט השתמשו בספסל הארוך שלהם ושיתפו כמעט את כל השחקנים כבר בפתיחה אבל נקודות של אוחיון שהעלו את הצהובים ליתרון 29-33 הורידו את השחקנים לפסק זמן אדום, 8 דקות להפסקה. ההתקפה של ירושלים היתה קצת תקועה והלפרין עם שלשה נוספת, הפעם קצת משוגעת, הוציא אותה מהבצורת עם שלשה חשובה, 32-35 למכבי ת"א, 6 דקות להפסקה.

 

הבעיות של האדומים היו בעיקר בהגנה כשסמית' ופניני במהלכים יפים קבעו כבר 33-41 למכבי ת"א, 4 דקות לסיום הרבע השני. דופרי עוד צימק ל-5 הפרש בדאנק גדול אבל אז הגיעה עבירת תוקף של קיצ'ן על היקמן, עבירה שלישית שהורידה אותה מיד לספסל. ג'ייק כהן שנתן כמה דקות טובת בתור סנטר ספג גם הוא את העבירה השלישית שלו והוחלף ע"י טיוס, כשדאנקן צימק מהקו ל-38-43. שלשה של קולמן מהפינה סגרה את הרבע השני ביתרון קטן לצהובים, 41-45.

 


דיויד בלו היה מצוין והשאיר את הצהובים במשחק (צילום: עודד קרני)

 

עם פתיחת המחצית השניה יוגב אוחיון ספג את העבירה השלישית המאד משמעותית שלו וליאור אליהו עם נקודות ראשונות מהקו המשיך את המשחק השקול. שלשה של קיצ'ן מהפינה סגרה את המהפך וקבעה 45-46 לירושלים אחרי דקה. מבול השלשות נמשך, סמית' ודופרי השלימו 7 שלשות לכל קבוצה בשלב מאד מוקדם. כמו בפתיחת המשחק, גם ברבע השלישי ההגנות לא עצרו את ההתקפות והיקמן בשלשה קבע שיוויון 55-55, 6 דקות לסיום הרבע. האדומים סוף סוף הפעילו טוב את פראחובסקי מתחת לסל והוא ענה עם 4 רצופות, אבל פניני הגיב בשלשה ושמר על משחק צמוד. בלו בשלשה ופניני באחת נוספת מיד אח"כ החזירו את היתרון למכבי ת"א, 63-66, 2 דקות לסיום הרבע השלישי. דאנקן, שהוציא 2 עבירות רצופות מטיוס צימק בסיום הרבע את הפער ל67-70 אחרי 30 דקות במשחק.

 


משחק פנטסטי שלישי ברציפות לגיא פניני (צילום: עודד קרני)

 

מכבי ת"א פתחה מצוין את הרבע האחרון, בלו וטיוס קבעו 67-74 תוך חצי דקה, אבל האדומים חזר מהר למשחק ומהלך נפלא של פראחובסקי הקטין עד 3 הפרש אחרי 2 דקות. שלשה של דאנקן ונקודות של הלפרין ניצלו חולשה רגעית של מכבי ת"א וקבעו שיוויון 76-76 כשנשארו 6 דקות לסיום. בלאט לקח פסק זמן והקהל של הפועל ירושלים היה בטירוף וראה בעיניים את הניצחון. פראחובסקי מהקו סגר ריצת 2-11 לירושלים והעלה אותה ליתרון. המומנטום האדום נמשך ודאנקן העלה ל-79-82, 3 דקות לסיום אבל יוגב אוחיון במהלך נפלא השאיר את הצהובים צמודים צמודים.

 


פראחובסקי מעל היקמן (צילום: עודד קרני)

 

2 דקות לסיום מהלך פוסט אפ של בלו החזיר את היתרון למכבי ת"א, 82-83. הלפרין החטיא נסיון שלשה אבל גם סמית' לא פגע מהצד השני, 1:18 לסיום וגרינברג לקח פסק זמן. קיצ'ן החזיר את הנדנדה לירושלים אבל בלו מהקו החזיר את היתרון למכבי ת"א, 84-85, 45 שניות לסיום. 25 שניות לסיום המהלך של המשחק, 'קיצ'ן הוציא מסירה, הכדור פגע  בשופט גילי עובד במקום לצאת החוצה, הגיע להלפרין שחגג שלשה חשוב, 85-87 לירושלים, 25 שניות לסיום. מכבי ת"א הלכה לנסיון שלשה של פניני, הכדור הלך החוצה וירושלים יצאה להתקפה אחרונה ביתרון 2 נקודות. הלפרין איבד, בלו חטף ועבירה של קיצ'ן השאירה לצהובים 2 שניות לסיום כדי לנסות להשוות או לנצח. הכדור הלך לסמית' לשלשה קשה שהלכה החוצה ונתנה את האות לחגיגות אדומות על הפרקט, עם ניצחון 85-87 לירושלים.

 


האקס פקטור של ירושלים הערב, יותם הלפרין (צילום: עודד קרני)

 

לירושלים: הלפרין 19, פראחובסקי 14, דופרי 13, קיצ'ן 13 (6 ריב', 6 אס'), דאנקן 11, אליהו 6 (7 ריב'), קולמן 6, אריאל 4, כדיר 1.

 

למכבי ת"א: בלו 17, פניני 15, סמית' 13 (10 ריב'), אוחיון 9 (5 אס'), טיוס 8, אינגלס 8, היקמן 8, כהן 4, לנדסברג 3.

 


הקהל האדום חוגג על הפרקט (צילום: עודד קרני)

 


 

גרינטופס נתניה - הפועל ת"א

 

במשחק השני הערב, גרינטופס נתניה אירחה את הפועל ת"א שרצתה להיחלץ מהתחתית. המשחק נפתח צמוד מאד עם הגנות חזקות והתקפות קצת מבולגנות ואחרי נקודות של שולמן הוליכו הצהובים 8-9, 4 דקות לסיום הרבע הראשון. שולמן היה מצוין לכל אורך הרבע הראשון בשני צידי המגרש ועשה חיים קשים מאד ללימונד. סיום הרבע היה שייך לאדומים עם דקות טובות של הארפר אבל בסיום הרבע הראשון 18-19.

 

ריצת 0-7 של האדומים פתחה את הרבע השני כששולדנברנד קובר שלשה אבל שלשה מהצד השני של ניר כהן שמרה על משחק צמוד, 24-25 להפועל ת"א אחרי 3 דקות. נתניה נעלמה בהתקפה, ג'סטין הארפר היה נהדר והריץ את האדומים לעוד ריצה של 0-11 שהסתיימה ביתרון דו ספרתי 24-36 כשרק רובינסון מצליח לעשות נקודות בצהוב. נתניה שיחקה לא חכם בהתקפה ולא הצליחה לעצור את קרלון בראון ששמר על היתרון וקבע 35-49 להפועל ת"א בסיום המחצית הראשונה. 

 

גם את הרבע השלישי האדומים פתחו מצוין, אוונס ובראון קבעו יתרון שיא מהיר של 35-55 אחרי 2 דקות בלבד והעסק ברח לנתניה. וינסנט קאונסיל נתן את משחקו הטוב ביותר העונה וניצח על המקהלה האדומה עם אסיסטים נהדרים. הרבע השלישי נגמר ביתרון 53-70 כשהפועל ת"א שומרת על היתרון שלה כשגם מתן נאור נותן דקות מצוינות עם נקודות ואסיסטים. בסיום 73-92 להפועל ת"א.

 

לנתניה: רובינסון 20, מילס 17 (7 ריב', 6 אס'), בית יוסף 9, שולמן 9, גואטה 7, פרימן 4 (9 ריב'), כהן 3, אורלנד 2, דראפיץ' 2.

 

להפועל ת"א: בראון 22 (8 ריב', 5 אס'), לימונד 15, נאור 14, אוונס 10 (10 ריב'), קאונסיל 8 (9 אס'), שולדנברנד 7, אריאלי 5.

האפליקציה של ליגת WINNER סל

הורידו עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו ותוכלו להיות איתנו בכל מקום, לעקוב אחרי המשחקים אונליין ולהיות ראשונים לקבל את כל המידע על ליגת WINNER סל
facebook twitter instagram youtube
מנהלת ליגת העל בכדורסל